I. pilíř hojnosti podle Slovanů: Rodina, rod a národ
Krásný den všem,
máme před sebou šest báječných měsíců, kdy se budeme blíže a hlouběji zabývat pilíři hojnosti podle našich předků – Slovanů.
Než se pustíte do článku, podívejte se nejprve na úvodní video k tomuto pilíři.
Prvním pilířem, jak jste mohli vidět ve videu, je RODina. Silné slovo, v jehož základu je pojem ROD. Pro naše předky byla rodina první zdravou buňkou celého organizmu. Starší generace vychovávaly mladší k tomu, aby uměly žít podle vesmírných kónů. V současné době většina z nás kóny nezná. A proto si je budeme postupně připomínat.
Slované věděli, že zdravá rodina má pevné kořeny.
A pevné kořeny, to jsou naši předci a úcta RODu k nim.
Jeden z dávných zvyků starých Slovanů bylo to, že všechna pokolení RODiny žila pod jednou střechou. V té době se rodilo také mnohem více dětí než v naší době. To znamená, že počet dětí v rodině dávných Slovanů a v současné rodině se velmi lišil. Od prvopočátku každý člověk žijící v takové rodině považoval sebe v první řadě za člena RODu, a ne za individualitu. To znamená, že člověk už od útlého dětství vnímal smysl komunity a vše, co dělal, dělal nejen pro sebe, ale také ve prospěch celku. V dnešní době mnohem více koukáme na sebe a individualita je zdůrazňována i výchovou. Soutěžíme, kdo bude nejlepší, kdo něco dokáže nejdřív, ale zapomínáme na celek. Tento způsob výchovy je zcela záměrný, aby nás co nejdřív vzdálil od přirozeného nastavení Slovanů, kteří vždy stavěli blaho celku na stejnou úroveň jako osobní blaho.
A také kdokoliv z nich uměl pojmenovat své předky několik století zpátky a podrobně vyprávět o každém z nich. Tak si lidé předávali skutečnou historii, nebylo možné implementovat falešnou historii, jako se tomu děje dnes. Člověk, který si pamatoval své kořeny díky příběhům RODu, věděl, že navazuje na skutečné reálné děje, které proběhly a udály se tak, jak to ROD předává, a tím se tvořily dějiny. Později byly dějiny nahrazeny historií (iz-tori-i = to je něco, co je odvozené od tóry, neboli židovské pojetí dějin). Pravdivé dějiny byly nahrazeny falešnou historií. Proto se člověk dodnes, pokud je napojený na svou intuici, nerad učí školní dějiny, cítí je jako něco umělého. Můžeme se už moc těšit na blízkou budoucnost, kdy se opět začnou vynořovat naše skutečné dějiny.
Když se lidé seznamovali, sdíleli navzájem, čí jsou synové, dcery, vnučky, vnuci, pravnučky, pravnuci. Kdyby toto někdo nesdílel, vznikla by domněnka, že něco skrývá. Až když počet RODů vzrostl příliš, začala se objevovat i příjmení.
Pevná a družná rodina je malinká cihlička v základu obrovského zdravého organismu, a proto je role RODiny větší než kdy jindy.
Pokud se chceme plně uzdravit a vrátit zpátky ke zdravému způsobu života,
musíme plně obnovit tradiční RODinu.
Slovanské národy měly řadu krásných svátků, které určitě stojí za to obnovit. Ať už je to Den rodiny, Den otců, Den matek, Den babiček a dědů, Den dětí, Den našich předků (noc z 31. 10. – 1. 11.) atd.
CVIČENÍ NA ZÁVĚR
Postupně si skrze našich šest pilířů hojnosti podle Slovanů představíme 16 kónů Slovanů.
Ke každému kónu jsme vám navíc připravili otázku. Zkuste si na všechny otázky odpověď a pokud to tak budete cítit, KONejte.
Kón zdokonalování:
Od svého zrodu v sobě neseš informace převzaté od rodičů, rodu, dobré i zlé karmické zkušenosti, díky tomu se učíš, zdokonaluješ, rosteš.
Co můžeš udělat pro to, abys zdokonalil a prosvětlil moudrost a laskavost své rodové linie?
Kón vůle:
Tvou cestu určují tvé skutky. Ty se rozhoduješ, jaké skutky vykonáš, tvoje volba, tvoje zodpovědnost.
Jaké skutky vnesou více dobra a radosti do života tvého a života tvých blízkých?
Kón tvoření:
Jsi člověk, který si utváří svůj život skrze své myšlenky a přání, a ta se zhmotňují. Člověk je naplněn tvořením, které je ve prospěch jeho i celku.
Co tě naplňuje, co všechno tvoříš v čistotě a radosti srdce, pro sebe a pro druhé?
Všimli jste si naší otázky ve videu? CO JE TO KOPNÉ PRÁVO?
Kopné právo označovalo způsob žití a rozhodování v komunitě, občině, v RODu. Každá RODina měla jednoho svého zástupce, který nemohl být svobodný (čili takzvaně holobrádek), jednalo se vždy o muže, který měl rodinu, prošel už určitými životními zkušenostmi a byl zralý. Zástupci rodin se setkávali proto, aby nalézali řešení pro nejrůznější otázky. O těchto otázkách jednali tak dlouho, dokud nedošli ke shodě, která vyhovovala všem – to je kopné právo. Přestože aktuální stav naší společnosti neumožňuje fungovat podle kopného práva, je do budoucna velmi pravděpodobné, že jakmile začnou lidé žít opět v pevných RODových vazbách a menších samostatných komunitách, tento princip se obnoví sám od sebe.